Elektrifikácia v Ázii už nie je len čínsky príbeh. Reuters píše, že vojna v Iráne môže v Ázii zrýchliť odklon od ropy a plynu k elektrine. Výpadok približne 10 miliónov barelov ropy denne a asi 20 % globálneho LNG cez Hormuzský prieliv mení elektromobilitu a batériové úložiská na strategickú poistku. Napríklad vo Vietname vzrástol predaj elektromobilov v roku 2024 o 150 % a v roku 2025 o ďalších 100 %. reuters.com 🇬🇧